9.9 C
AcasăSportLiga 3, etapa a 8-a: Cetate Râșnov urcă în clasament. ACS...

Liga 3, etapa a 8-a: Cetate Râșnov urcă în clasament. ACS SR Brașov și Kids Tâmpa, în cădere liberă

l Râșnovenii au dat lovitura la Blejoi și au urcat pe locul 4 în C5
l ACS SR Brașov și Kids Tâmpa nu se regăsesc

Runda a 8-a din C5 a fost una cu probleme pentru ACS SR Brașov și Kids Tâmpa. SR Brașov a pierdut la Pucioasa cu 3-1, după ce brașovenii au condus la pauză cu 1-0 prin golul lui Sergiu Șerban din minutul 8. Dâmbovițenii, antrenați de Vasile Bîrdeș, au reușit să revină în partea secundă când au marcat de trei ori prin Calofir (67), Enache (74) și Iamandache (85).

„Urșii“ nu au emis pretenții la Odorheiu Secuiesc

ACS Kids Tâmpa a suferit un eșec drastic, 1-7, în deplasare cu liderul ACFC Odorheiu Secuiesc. „Ce să mai spunem? Una vorbim și lucrăm în timpul săptămânii la antrenamente, iar când ajungem la ora meciului parcă uităm tot. Nu am avut atitudine, nu am arătat dorință. Este un moment foarte dificil, unul care trebuie să ne dea de gândit. Trebuie să punem capul în pământ, să o luăm de la capăt și să reușim mai multe la jocurile următoare”, a declarat antrenorul Ciprian Anghel.

Cetate Râșnov, victorie la Blejoi

În schimb, Cetate Râșnov traversează o formă bună în campionat. Elevii lui Petre Lucian s-au impus cu 2-1 pe terenul celor de la CS Blejoi prin golurile marcate de Diego Alupoaie (12) și Staicu (37). În minutul 11, la scorul de 0-0, Staicu a ratat un penalty. Râșnovenii au urcat pe locul 4 în clasament, iar etapa viitoare vor juca acasă cu AFC Odorheiu Secuiesc.

Liga 3, etapa a 8-a

Seria a 5-a
AFC Odorheiu Secuiesc – Kids Tâmpa Braşov 7-1 Sepsi OSK II – FC Hermannstadt II 3-1 CS Blejoi – Cetate Râşnov 1-2 FC Pucioasa – SR Braşov 3-1 KSE Tg. Secuiesc – CSO Plopeni 3-1
Clasament: 1. AFC Odorheiu Secuiesc 19p, 2. Sepsi OSK II 19p, 3. FC Pucioasa 17p, 4. Cetate Râșnov 12p… 7. ACS SR Brașov 8p… 10 Kids Tâmpa 2p.