8.7 C
AcasăSportLiga 4 Brașov, etapa a 9-a. ACSM Codlea a dat lovitura la...

Liga 4 Brașov, etapa a 9-a. ACSM Codlea a dat lovitura la Ghimbav

Primul meci al etapei a 9-a din Liga 4 Brașov, Olimpic Zărnești – Chimia Victoria, disputat vineri, a durat doar 11 minute!Oaspeții de la Chimia Victoria au avut pentru această dispută doar 7 jucători apți, numărul minim pentru ca o confruntare să aibă loc. În minutul 11, la scorul de 3-0 pentru gazde (Marian 3, Moroșanu 5, Mielușoiu 10), unul dintre jucătorii Chimiei s-a accidentat, iar arbitrul a întrerupt partida. Cetățenii Ghimbav, Ciucaș Tărlungeni, Colțea Brașov și ACSM Codlea sunt performerele rundei, după ce au obținut victorii importante în deplasare.
Rezultatele meciurilor etapei a 9-a din campionatul județean:
Vineri:Olimpic Zărnești – Chimia Victoria 3-0; sâmbătă: ACS Steagu Roșu Brașov – Cetățenii Ghimbav 0-2, Prietenii Rupea – CSM Făgăraș 3-1, ACS Prejmer – Colțea Brașov 1-4, Olimpic Voila – Bucegi Moeciu 2-5, Inter Cristian – Ciucaș Tărlungeni 0-1,
Aripile Brașov – ACS Hoghiz 5-2, duminică:
AS Weidenbach – ACSM Codlea 0-2.
Clasament: 1. Olimpic Zărnești 25p, 2. Cetățenii Ghimbav 22p, 3. AS Weidenbach 19p, 4. Ciucaș Tărlungeni 18p.