15.8 C
AcasăSportAu ratat victoria în prelungiri! Cetate Râșnov, egalată de Pucioasa după ce...

Au ratat victoria în prelungiri! Cetate Râșnov, egalată de Pucioasa după ce a condus tot meciul

Râșnovenii s-au jucat cu ocaziile în meciul cu FC Pucioasa și s-a văzut egalată în minutul 90+4! Diego Alupoaie a deschis scorul în minutul 6, apoi elevii lui Petre Lucian s-au întrecut în ratări la poarta oaspeților. Dâmbovițenii au plecat cu un punct de la Râșnov în prelungirile jocului, când, după un corner, Marina a reușit să înscrie! Cetate Râșnov: Petrescu – Suciu, Poverlovici, David, Sorin Marin – Drugă, Rusu, Alupoaie (89 Vîrlan)– Solovăstru (89 Dumitrovici), Mircescu, Lambrinoc (59 Argăseală).
„Ghinion curat în acest meci în care ne-am bătut joc de ocaziile create. În loc să fie 4-0 pentru noi, ne-am văzut egalați la ultima fază “, a spus Petre Lucian, evident dezamăgit de rezultat. Cetate Râșnov se menține pe locul 5 în C5 cu 13 puncte, iar etapa viitoare va juca în deplasare cu KSE Tg. Secuiesc.