6.7 C
AcasăSportRezervele lui Sepsi au făcut instrucție cu rezervele Brașovului

Rezervele lui Sepsi au făcut instrucție cu rezervele Brașovului

FC Brașov a disputat ieri, un meci amical la Sfântu Gheorghe cu Sepsi OSK 2. Covăsnenii s-au impus cu 3-1 (2-0) prin golurile marcate de Dragomir, V. Mitrea (pen) și Achahbar, iar pentru brașoveni a punctat Mitroi. Ilie Stan a folosit rezervele sau jucătorii care au jucat mai puțin în acest campionat. De cealaltă parte, Sandu Andrași a beneficiat de mai mulți jucători de la primă echipă trimiși de Leo Grozavu. Portarul Cezar Lungu a fost eliminat în prima repriză pentru un fault în careu, dar până la final s-a jucat 11 contra 11 în poarta brașovenilor intrând Mutu. Și brașovenii au beneficiat de un penalti, dar Mihalcea a tras mult peste poartă! Din minutul 60, la scorul de 3-0, Sandu Andrași a scos toți jucătorii de la prima echipă și a mizat doar pe rezerve de la echipa secundă. Golul de onoare al brașovenilor a fost marcat de Alex Mitroi.

Sepsi OSK 2 – FC Brașov 3-1

Au marcat: Dragomir, V. Mitrea (pen) și Achahbar / Mitroi
Sepsi OSK 2: Began – Csiszer, Sousa, Tincu, Dumitrescu – Fofana, V. Mitrea, Achahbar – Golofca, Askovski, Dragomir.
Antrenor: Sandu Andrași
FC Brașov: Cezar Lungu – Sburlea, Motroc, Bruno Vasiu, Panait – Lascu, Bakary, Valvară – Mihalcea, El Azzouzi, Negrean. Au mai jucat: Mutu – Cîrstian, Drăgoi, Alex Mitroi și Codrea.
Antrenor: Ilie Stan