0.8 C
Braşov
AcasăSportOficial. Alicia Gogîrlă a făcut pasul la CSM București

Oficial. Alicia Gogîrlă a făcut pasul la CSM București

Campioana României la handbal feminin, CSM Bucureşti, a anunțat transferul Aliciei Gogîrlă, de la Corona Braşov.
Componentă a lotului de tineret al României, Alicia Gogîrlă (18 ani) evoluează pe postul de interul dreapta şi este considerată o mare speranţă a handbalului românesc‚ „Ne bucurăm să anunţăm faptul că încă o jucătoare tânără, de mare perspectivă va face parte din echipa noastră! Alicia şi-a dorit să vină să evolueze la CSM Bucureşti în primul rând pentru că vrea să facă performanţă, vrea să îşi îmbunătăţească toate calităţile pe care le are. E de admirat că a avut curajul şi tăria de a accepta provocarea de a se antrena şi a lupta alături de jucătoarele de mare valoare pe care echipa noastră le are şi care îi pot fi Aliciei modele. Alicia a moştenit pasiunea pentru handbal de la mama sa, fosta mare jucătoare Simona Gogîrlă’’, a spus Remus Drăgănescu, coordonatorul compartimentului handbal de la CSM Bucureşti. Campioana României a anunţat mai multe transferuri pentru sezonul viitor, dintre care trei jucătoare norvegiene – portarul Marie Davidsen (Thuringer HC), extrema dreapta Malin Larsen Aune şi interul stânga Emilie Hegh Arntzen, ultimele două aduse de la Vipers Kristiansand. CSM a adus şi doi pivoţi, muntenegreanca Ema Ramusovic (Buducnost Podgorica) şi olandeza Yvette Broch (Metz Handball), precum şi portarul naţionalei Olandei, Tess Wester (Odense Handbold).

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Cele mai populare

spot_img

COMENTARII RECENTE