8.6 C
AcasăSportCN feminine de înot.  Kristina Maria Schneider (CSM Braşov), campioană la ...

CN feminine de înot.  Kristina Maria Schneider (CSM Braşov), campioană la 50 m fluture

Rezultate excelente pentru sportivele legitimate la cluburile brașovene la Campionatele Naţionale feminine de înot în bazin de 50 m, competiție organizată la Complexul Sportiv Naţional „Lia Manoliu’’ din Bucureşti. Kristina Maria Schneider, sportivă legitimată la CSM Braşov, a câștigat un titlu de campionă la 50 m fluture. Duminică, în prima zi a finalelor, Kristina Maria Schneider (CSM Braşov) s-a clasat pe locul doi în proba de 50 m liber. Tot duminică, Sara Flavia Strîmb (CS Luna Braşov) s-a clasat pe locul 3 în proba de 50m spate.  Ieri, Kristina Maria Schneider (CSM Braşov) şi Alexandra Bogdăneci (CSU Piteşti) şi-au împărţit victoria la 50 m fluture. Kristina Maria Schneider s-a clasat pe locul 3 în proba de 100 m liber . La 50 m bras, Alexandra Maticiuc (CSM Corona Braşov) a câștigat medalia de argint. În proba de 200 m spate, Sara Flavia Strîmb (CS Luna Braşov) a obținut medalia de argint.