Trei bărbați au fost prinși de polițiști marți beți la volan în timp ce conduceau pe străzi din Brașov și Codlea.
În jurul orei 12.50, un bărbat în vârstă de 36 ani, care conducea o autoutilitară pe strada Lungă din Codlea, județul Brașov, a fost oprit de polițiști pentru control, iar după testarea șoferului din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat rezultatul a fost 0,69 mg/l alcool pur.
Pe la 20.00, un bărbat în vârstă de 56 ani, care se afla sub influența băuturilor alcoolice, conducea un autovehicul pe strada Zizinului din Brașov. După testare, rezultatul a fost 0,51 mg/l alcool pur.
Al treilea șofer beat, un bărbat în vârstă de 52 de ani, a fost prins în jurul orei 20.40 în timp ce conducea pe strada Independenței din Brașov. A fost testat, iar rezultatul a fost 0,77 mg/l alcool pur.
Cei trei șoferi au fost duși la spital pentru recoltare de probe biologice și s-au ales cu dosar penal pentru conducerea unui autovehicul sub influența alcoolului și a altor substanțe.
Or fi mâncat salata de roșii și castraveți….cu oțet din vin de 9 °..!!!