4.6 C
AcasăSportBrașoveanul Daniel Isăilă merge ceas cu Bani Yas în Emiratele Arabe Unite....

Brașoveanul Daniel Isăilă merge ceas cu Bani Yas în Emiratele Arabe Unite. „O nouă victorie, suntem bine”

Autor: Adi MARICA

Antrenorul brașovean Daniel Isăilă are un start perfect de sezon în Emiratele Arabe Unite cu Bani Yas. După un debut cu o victorie în Cupă, Daniel Isăilă are un start de senzație și în campionat unde are punctaj maxim după primele două etape. În această seară, în cadrul etapei a 2-a, Bani Yas s-a impus cu 3-1 în deplasare cu Al Fujairah. La pauză, gazdele au condus cu 1-0 după golul marcat din penalty de Armenteros în minutul 14, dar în partea secundă echipa lui Isă a revenit și marcat de trei ori prin argentinianul Gimenez (52) și brazilianul Pedro (55 și 72). „Am început bine jocul, dar apoi a venit acel gol marcat din penalty și chiar am avut probleme până la pauză. Am făcut două schimbări, iar în partea secundă am preluat controlul și am obținut o victorie clară. Este o nouă victorie, suntem bine în acest start de sezon”, a spus Isăilă pentru Monitorul Expres.