-2 C
AcasăSportUMILINȚĂ pentru Reghe la arabi. Brașoveanul Daniel Isăilă a câștigat duelul românesc...

UMILINȚĂ pentru Reghe la arabi. Brașoveanul Daniel Isăilă a câștigat duelul românesc din Emiratele Arabe Unite

Daniel Isăilă a câștigat clar duelul cu Laurențiu Reghecampf din Emiratele Arabe Unite. În prima etapă a campionatului, Baniyas, echipă antrenată de brașoveanul Daniel Isăilă, s-a distrat cu Al Wasl, formație pregătită de Laurenţiu Reghecampf. Baniyas s-a impus cu scorul de 4-1 (3-0) chiar pe terenul celor de la Al Wasl! Baniyas a avut o repriză de vis și a condus la pauză cu 3-0 prin golurile marcate de Pedro, Gimenez și Al Noobi! În partea secundă, Al Wasl a redus din diferență prin Lima (71), dar ultimul cuvânt l-a avut echipa lui Isăilă care a mai reușit un gol prin George în minutul 90.