-2 C
AcasăSportLiga 3. Corona Brașov a trecut de Odorheiu Secuiesc/Kids Tâmpa, victorie mare...

Liga 3. Corona Brașov a trecut de Odorheiu Secuiesc/Kids Tâmpa, victorie mare cu Astra 2 /Cetate Râșnov,remiză albă cu Sepsi 2

Corona Braşov a obținut o victorie importantă în runda a 6-a din C5, scor 1-0 (0-0) in meciul cu AFC Odorheiu Secuiesc,echipă antrenată de Florin Stîngă. După o primă repriză echilibrată, elevii lui Călin Moldovan au dominat autoritar jocul în partea secundă. Dragoi a marcat golul victoriei în minutul 76, după o centrare perfectă a lui Burlacu.

Kids Tâmpa Braşov a dat lovitura la Ploiești în meciul cu Astra 2., scor 2-1. Brasovenii au inceput bine jocul de la Ploiești, au condus cu 2-0 prin dubla lui Kerekes, dar la cabine s-a intrat cu 2-1, pentru că David Brăilă a redus din diferență după un penalty văzut doar de centralul întâlnirii.

Cetate Râșnov și Sepsi 2 au terminat la egalitate, scor 0-0. Meciul a fost echilibrat în prima repriză, dar în partea secundă elevii lui Marin Barbu au avut marile ocazii, fără efect însă pe tabela de marcaj.