16.9 C
AcasăSportACS Kids Tâmpa Brașov, al doilea eșec consecutiv în campionat

ACS Kids Tâmpa Brașov, al doilea eșec consecutiv în campionat

ACS Kids Tâmpa a pierdut, scor 1-3, meciul disputat vineri, pe stadionul ICIM, cu CSO Plopeni, în etapa a patra a Ligii 3, Seria a 5-a. După eșecul la scor din runda a 3-a, în deplasare, cu AFC Odorheiu Secuiesc, staff-ul tehnic al celor de la ACS Kids Tâmpa a schimbat radical primul 11. Meciul cu Plopeni a început practic de la 0-1, pentru că oaspeții au deschis scorul în primul minut, prin Dumitrașcu. Mihăilă putea egala în minutul 15, însă mingea trimisă cu capul a lovit bara. Cei care au reușit să mai marcheze până la pauză au fost tot prahovenii, prin Marinescu. Puștii de la ACS Kids Tâmpa au ieșit de la pauză cu o atitudine, au reușit să reducă din diferență, prin Kerekes, dintr-un penalty acordat în urma unui fault la Zota. Forțând egalarea, „urșii” au mai primit un gol la ultima fază a partidei și rămân astfel cu doar trei puncte după patru etape. „Am intrat din nou relaxați și am primit gol la prima acțiune. Mergem înainte, căpătăm experiență cu fiecare meci”, a declarat Ciprian Anghel, antrenor al ACS Kids Tâmpa. „Schimbările de la pauză au făcut să arătăm altceva în repriza secundă și meritam cel puțin un rezultat de egalitate. Așteptăm mai multă responsabilitate de la băieții noștri. Este clar că trebuie să arătăm altceva în meciuri”, a completat și directorul tehnic Adrian Hârlab (foto). Etapa viitoare, ACS Kids Tâmpa Brașov va juca pe Tineretului, cu ACS SR Brașov.

ACS Kids Tâmpa Brașov – CSO Plopeni 1-3

Au marcat: Kerekeș (65 – pen.) / Dumitrașcu (1), Marinescu (37), Cătălin Vlad (90+5)
ACS Kids Tâmpa Brașov: Câșlariu – Sburlea, Cupu, Mihăilă, Andrieș (46 Enache) – Țuțu, Ionescu (46 Marin) – Mureșan (68 Dumitraș), Moroe (46 Crihan), Zota (94 Dani) – Kerekes.
Antrenori: Ciprian Anghel, Nicu Văduva
Director tehnic: Adrian Hârlab