13 C
AcasăSportStart bun în pregătiri pentru Olimpic Cetate Râșnov

Start bun în pregătiri pentru Olimpic Cetate Râșnov

Reunită pe 20 iulie după o pauză de patru luni, în contextul pandemiei de coronavirus, echipa de Liga a 3-a CS Olimpic Cetate Râșnov a disputat miercuri primul meci amical din această vară.
“Galben-albaștrii” au remizat, scor 1-1, cu formația de eșalon secund Concordia Chiajna, după ce au condus la pauză prin golul tânărului Botea.
Antrenorul Florin Dârvăreanu i-a menajat pe R. Mihai și pe Strătilă, jucători care revin după accidentări.
Următorul joc amical al lui Olimpic va avea loc vineri, 14 august, în deplasare la Viitorul Șelimbăr, echipă care evoluează tot în Liga a 3-a.
Primul meci oficial al râșnivenilor ar trebui să aibă loc pe 25 august, când este programată prima rundă din faza națională a Cupei României, iar pe 29 august ar urma să înceapă noul sezon al Ligii a 3-a.