23.5 C
AcasăSportTenis. Silviu Oprea și Adi Căruceriu, campioni la Cupa Altius

Tenis. Silviu Oprea și Adi Căruceriu, campioni la Cupa Altius

La finalul săptămânii trecute, la Centrul Național de Tenis de la București, a avut loc Cupa Altius la tenis, competiție organizată de ITF ( Internațional Tennis Federation) și Federația Română de Tenis. Silviu Oprea (Olimpic Zărnești) a câștigat locul 1 la simplu masculin, categoria +30 ani. Pe locul secund s-a clasat colegul lui Silviu de la Olimpic Zărnești, Adi Căruceriu. Silviu Oprea s-a impus cu 6-0, 6-2 în fața lui Lazăr Mureșan (Cluj), 6-3, 6-7, 10-6 cu Cristian Anghelina ( Câmpulung) și 6-4, 7-5 cu Adrian Căruceriu. Cei doi tenismeni de la Olimpic Zărnești au făcut echipă la dublu masculin unde s-au clasat pe primul loc la categoria +30 ani cu victorii pe linie: 6-4, 6-0 în meciul cu Daniel Bucur & & Claudiu Oltean, 6-0, 6-2 cu Cristian Anghelina & Marius Kalamar și 1-6 7-5 10-4 în meciul cu Sorin Donescu & Stelian Constantin.