20.3 C
AcasăSportLiga 3, play-out. ACS SR Brașov. Continuă lupta pentru salvare. Victorie cu...

Liga 3, play-out. ACS SR Brașov. Continuă lupta pentru salvare. Victorie cu KSE Tg Secuiesc. Rachisan, omul meciului

ACS SR Brașov Brașov a castigat meciul cu KSE Tg. Secuiesc, scor 1-0, iar șansele de salvare au crescut considerabil.
Ambele echipe au început prudent, iar in primele 15 minute cei doi portari nu a avut emoții. Apoi, covăsnenii au început să preseze si au apărut ocaziile la poarta lui Moldoveanu, prin Bandi, Pakucs si Tamaș. Brașovenii au reacționat si au au fost periculoși la cornerele executate de Vlad Olteanu și sutul deviat al lui Negotei, retinut de Bunduc. Pe finalul primei reprize, după un contraatac rapid, Cenk, servit ideal de Dragos Sandu, a trimis aproape de vinclu. Brașovenii au ieșit montati de la cabine si au luat cu asalt careul lui Bunduc. Răchișan si Elek, introduși la pauză, au adus un plus ofensiv. In minutul 79, oaspeții au rămas în inferioritate numerică, Fabian Robert find eliminat pentru două galbene, ambele venite după faulturi asupra lui Răchișan. Dominarea brașovenilor s- a concretizat în minutul 89, atunci când Răchișan a fost faultat in careu de Pakucs, iar Vlad. Olteanu a transformat cu siguranță penaltiul acordat. Tot astazi, Kids Tâmpa a câștigat cu 1-0 meciul cu CSO Plopeni.

ACS SR Brașov – KSE Tg Secuiesc 1-0
A marcat: Vl. Olteanu 89-pen
ACS SR Brașov : Moldoveanu – Godri, Stoian, Rența, Negotei – Linguraru (67 Manole) , Burlacu (67 Iordache) , Vl. Olteanu – Dragomir (21 Dragoș Sandu) , Cenk (46 Elek) , Carlo Danciu (46 Răchișan)
Antrenor: Sorin Corâiu

Liga 3, play-out, etapa a 8-a

ACS SR Brașov – KSE Tg. Secuiesc 1-0
CS Blejoi – FC Hermanstadt II 3-1
ACS Kids Tâmpa – CSO Plopeni 1-0

Clasament: 1. CS Blejoi 35p, 2. KSE Tg. Secuiesc 32p, 3. CSO Plopeni 31p, 4. FC Hermanstadt II 30p, 5. ACS SR Brașov 29p, 6. ACS Kids Tâmpa 23p.