23.5 C
AcasăSportLiga 3, play-out. ACS SR Brașov a pierdut la Plopeni. Elevii lui...

Liga 3, play-out. ACS SR Brașov a pierdut la Plopeni. Elevii lui Sorin Corâiu s-au prăbușit în partea secundă

ACS SR Brașov a pierdut cu 4-1 (1-1) meciul disputat astăzi, în deplasare, cu CSO Plopeni. Brașovenii au început perfect meciul si au condus încă din minutul 4, după autogolul lui Minea. Prahovenii au restabilit egalitatea in minutul 31, atunci când Ciobanu a profitat de o greșeală în defensiva brașoveană și a înscris din 8 metri. Gazdele au început mai bine partea secundă, iar Rudaru a marcat pentru 2-1 in minutul 50. Ciobanu a majorat scorul in minutul 60, după o acțiune personală. Rudaru a stabilit scorul final în minutul 88. Cu trei etape înainte de final, ACS SR Brașov ocupă locul 8, la patru puncte de ocupanta locului 7, FC Hermanstadt II.
*Tot astăzi, Cetate Râșnov a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în deplasare cu FC Pucioasa, joc din etapa a 7-a din play-off-ul Ligii a 3-a.

Liga 3, etapa 7-a, play-out

Vineri:
FC Hermannstadt II – ACS Kids Tâmpa 4-1
Sâmbătă:
CSO Plopeni – ACS SR Brașov 4-1
KSE Tg. Secuiesc – CS Blejoi 2-1
Clasament: 1. CS Blejoi 32p, 2. KSE Tg. Secuiesc 32p, 3. .CSO Plopeni 31p, 4..FC Hermanstadt II 30p, 5. ACS SR Brașov 26p, 6. ACS Kids Tâmpa 20p.