23.5 C
AcasăSportLiga 4 Brașov, etapa 18. Dubla lui Alin Dobre a decis...

Liga 4 Brașov, etapa 18. Dubla lui Alin Dobre a decis derbiul AS Weidenbach – Olimpic Zărnești!

Olimpic Zărnești a câștigat derbiul Ligii a 4 Brașov cu AS Weidenbach, scor 2-0. Meciul de la Ghimbav a fost decis de dubla lui Alin Dobre din prima repriză (28 si 45). Din minutul 17, zărneștenii au evoluat în inferioritate numerică, Vlad Berloiu fiind eliminat pentru un atac violent asupra unui adversar! Mihai Stere a câștigat duelul cu Marian Cristescu, iar Olimpic Zărnești se distanțează la 10 puncte în fruntea clasamentului. Tot astăzi, Cetățenii Ghimbav s-a impus cu 8-0 în meciul disputat in deplasare cu Chimia Orașul Victoria.

Liga a 4-a Brașov, etapa 18 :

Vineri:
ACS Steagul Roșu Brașov – ACS Hoghiz 0-0
Sâmbătă:
Inter Cristian – Aripile Brașov 3-1, ACSM Codlea – Prietenii Rupea 4-0, Bucegi Moeciu – ACS Prejmer 2-3, Ciucaș Tărlungeni – CSM Făgăraș 4-0
Duminică:
AS Weidenbach – Olimpic Zărnești 0-2
Chimia Victoria – Cetățenii Ghimbav 0-8

Clasament: 1. Olimpic Zărnești 47p, 2. Cetățenii Ghimbav 37p, 3. AS Weidenbach 35p, 4. ACSM Codlea 34p, 5. Ciucaș Tărlungeni 33p, 6. Inter Cristian 29p, 7.AC S Steagul Roșu 28p….14.ACS Hoghiz 8p, 15. Chimia Orașul Victoria 7p.