20.3 C
AcasăSportFC Brașov, groggy în amicalul cu FC Hermanstadt | Formația lui Marius...

FC Brașov, groggy în amicalul cu FC Hermanstadt | Formația lui Marius Maldărășanu, net superioară

FC Hermanstadt s-a impus lejer in amicalul disputat astazi, pe Tineretului, cu FC Brasov, scor 4-1 (3-0). Elevii lui Marius Maldărășanu au dominat jocul și si-au asigurat victoria încă din prima repriză atunci când au marcat de trei ori prin Stoica (22), Balaure (37) si Hora (43). După pauza, ambii tehnicieni au facut numeroase schimbări, dar tot sibienii au reușit să inscrie prin Daniel Paraschiv (55). Pe final, brașovenii au dat semne de revenire, Mihalcea si Angelov au ratat ocazii importante, iar Vasile Constantin a reușit să înscrie golul de onoare cu un sut deviat de la marginea careului (72)