-5 C
AcasăSportLiga 3, etapa 14 | Kids Tâmpa a tranșat derbiul local cu...

Liga 3, etapa 14 | Kids Tâmpa a tranșat derbiul local cu ACS SR Brașov / Dragoș Popa si Andrei Moldovan, decisivi / Cetate Râșnov a răpus Plopeniul

Derbiul local dintre ACS Kids Tâmpa Brașov si ACS SR Brașov a fost câștigat de gazde cu scorul de 2-0 (0-0). Meciul a fost unul deschis, cu multe ocazii la ambele porți. Dragoș Popa a deschis scorul in minutul 51, după un contraatac rapid. Sergiu Șerban a ratat apoi o ocazie uriașă de egala, însă atacantul brașovean nu a găsit spațiul porții din mijlocul careului. Elevii lui Ciprian Anghel si Vasile Tatarciuc au majorat scorul in minutul 60 atunci când Andrei Moldovan a transformat un penalti obținut de Dragoș Popa. Până la final s-a jucat pe contre, Răchișan, Vl. Olteanu, respectiv Nechita (bară) ratând ocazii importante. ACS Kids Tâmpa obține a doua victorie a sezonului, dar rămâne pe ultimul loc în C5 cu 8 puncte . SR Brașov se menține pe locul 8 cu 12 puncte. Tot astăzi, Cetate Râșnov s-a impus cu 4-3 in meciul de pe teren propriu cu CSO Plopeni si si-a consolidat locul 4 din C5. Golurile victoriei echipei pregătite de Petre Lucian au fost marcate de Dumitrovici, Staicu (2) si Drugă.
Kids Tâmpa Braşov – SR Braşov 2-0
Clasament: 1. AFC Odorheiu Secuiesc 31p, 2. FC Pucioasa 29p, 3.Sepsi OSK II 28p, 4. Cetate Râșnov 25p …8. SR Brașov 12p, 9. CSO Plopeni 10 p , 10. Kids Tâmpa 8p.