4.8 C
AcasăSportLiga 2, etapa 15. FC Brașov. Reacția lui Călin Moldovan după eșecul...

Liga 2, etapa 15. FC Brașov. Reacția lui Călin Moldovan după eșecul de la Buzău. „Văd pași mici, dar…”

FC Buzău și FC Brașov au deschis etapa a 15-a a Ligii a 2-a. Buzoienii și-au respectat statutul de favoriți și au învins, scor 1-0, prin golul lui Paul Pațurcă din prima repriză. Călin Moldovan, tehnicianul brașovenilor, e de părere că echipa va reuși să depășească această serie neagră. ”A fost o greșeală în apărare și am pierdut. Am început meciul temători, adversarul a avut trei ocazii din faze fixe. Pe finalul primei reprize am început să jucăm și noi. Repriza a doua a fost mai echilibrată, însă nu reușim să ne creăm ocazii de gol. Îmi felicit jucătorii pentru efort și atitudine. Văd pași mici, dar siguri, spre mai bine. Sunt opt înfrângeri consecutive, trebuie să câștigăm meciul cu Unirea Constanta, iar în iarnă, cu o pregătire bună, echipa va ieși din această situație. Sunt convins că vom arăta mai bine’’, a spus Călin Moldovan la finalul meciului de la Buzău.