2.7 C
AcasăSportLiga 3, etapa 13: Ghinion teribil pentru ACS Kids Tâmpa Brașov

Liga 3, etapa 13: Ghinion teribil pentru ACS Kids Tâmpa Brașov

l Brașovenii au pierdut la Plopeni un meci în care s-au jucat cu ocaziile și au ratat și un penalty
l „Ne-am bătut joc de ocaziile create“, a spus Ciprian Anghel

ACS Kids Tâmpa Bra-șov a pierdut cu 1-0 meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu CSO Plopeni. Golul victoriei prahovenilor a fost marcat Radu Huza în minutul 41.

Nechita a dat-o în bară!

„Urșii” au început bine meciul de la Plopeni, au avut câteva situații bune la poarta gazdelor, dar, pe o degajare a portarului advers și pe o neatenție în defensiva brașovenilor, prahovenii au reușit să marcheze prin Radu Huza. Apoi, la doar câteva minute, brașovenii au avut șansa de a egala situația pe tabelă, însă au irosit o lovitură de la 11 metri, mingea trimisă de Nechita lovind bara porții adverse. Partea a doua a curs la fel ca și prima, cu oaspeții în prim plan, dar, din păcate, nu au reușit să fructifice niciuna din situațiile de gol avute.

„Este frustrant să pierzi așa“

Antrenorul Ciprian Anghel spune că eșecul de la Plopeni este greu de digerat. „Ne-am bătut joc de ocaziile create. Am ratat enorm, inclusiv un penalti prin Nechita care a tras în bară! Este frustrant să pierzi așa. Noi ne-am jucat cu situațiile de gol, iar gazdele au marcat la un sfert de ocazie. Este o înfrângere foarte dificil de digerat, dar asta este. Trebuie să mergem mai departe. E păcat, pentru că am avut o șansă bună de a părăsi ultimul loc și nu am reușit să profităm de ea “, a spus Ciprian Anghel, antrenorul echipei brașovene. ACS Kids Tâmpa Brașov: Alexa – Stoica (Mureșan), Mihăilă, Cupu, Zota – Moldovan, Dima – Bugnar (Filip), Spătaru, Nechita (Moroie) – Popa (Kerekes). ACS Kids Tâmpa rămâne pe ultimul loc în C5 cu doar 5 puncte, iar etapa viitoare va juca pe teren propriu, derbiul local, cu ACS SR Brașov.