9.9 C
AcasăSportLiga 3. Cetate Râșnov, victorie la Tg. Secuiesc

Liga 3. Cetate Râșnov, victorie la Tg. Secuiesc

Cetate Râșnov s-a impus, sâmbătă, cu 1-0 (0-0), la Tg. Secuiesc, într-un meci contând pentru etapa 11-a din C5. Meciul de la Tg. Secuiesc a fost decis de autogolul lui Kristian Doboczi (73). Râșnovenii au trăit periculos pe final, atunci când gazdele au lovit de două ori bara porții lui Petrescu! „Suntem bucuroși pentru rezultat. Am avut 3-4 ocazii mari să înscriem, iar în ultimul minut al prelungirilor am avut mari emoții, cei de la KSE lovind de două ori bara! Am avut șansă pentru că mingea a ricoșat în brațele portarului nostru“, a spus Petre Lucian. Cetate Râșnov: Petrescu – Suciu (55 Dumitrovici), Poverlovici, David, S. Marin – Drugă, Rusu, Alupoaie (88 Vîrlan) – Solovăstru , Staicu (90 Ghețu), Lambrinoc (88 Argăseală). Etapa viitoare, Cetate Râșnov va juca pe teren propriu cu Sepsi OSK II.