-1.5 C
AcasăSportACS SR Brașov, victorie mare cu Sepsi OSK 2 / Răchișan si...

ACS SR Brașov, victorie mare cu Sepsi OSK 2 / Răchișan si Dedu, decisivi

ACS SR Brașov a început returul cu o victorie importantă, 2-0 (0-0), pe Tineretului, cu Sepsi OSK II. Golurile victoriei brașovenilor au fost marcate în repriza secunda de Răchișan și Dedu.
Brașovenii au început bine jocul, iar Răchișan a ratat-o ocazie monumentală, singur cu portarul oaspeților (6). Replica celor de la Sepsi a venit trei minute mai târziu, când Matyas a sutat din mijlocul careului, dar Căucă a reținut fără probleme. Sergiu Șerban a ratat și el o șansă bună de a deschide scorul, dar Gedo a avut o intervenție spectaculoasă (11). Pe finalul primei reprize, Răchișan, în două rânduri, nu a găsit spațiul porții, iar Vlad Olteanu putea da lovitura cu un șut de la peste 30 de metri, dar Gedo a respins în transversală (41)! În partea secundă, jocul a mai scăzut în intensitate, Tamaș l-a întrebuințat serios pe Căucă (68), iar imediat Răchișan a reușit să înscrie profitând de o nesincronizare în defensiva oaspeților (69). Imediat, oaspeții au rămas in 10 după eliminarea portarului Gedo (71), după un duel la marginea careului cu Sergiu Șerban, faza la care atacantul brașovean reușise sa marcheze. Vlad Olteanu a a zguduit transversala cu un șut din lovitură liberă, iar Dedu a reușit sa înscrie cu un șut plasat (74). Scorul putea fi mult mai mare, Dragoș Sandu a avut un gol anulat pentru offside, iar Cenk a trimis pe lângă din centrul careului.