1.9 C
AcasăSportLiga 3, etapa 10: ACS Kids Tâmpa continuă seria neagră

Liga 3, etapa 10: ACS Kids Tâmpa continuă seria neagră

l Brașovenii rămân fără victorie în acest sezon
l În prima etapă a returului din C5, „urșii “ au pierdut pe ICIM, 1-2 cu KSE Tg. Secuiesc
l „Nu reușim să scăpăm de greșelile personale și asta ne costă“, spune Vasile Tatarciuc

ACS Kids Tâmpa Brașov a pierdut, sâmbătă, cu 1-2 (0-0), meciul de pe ICIM contra celor de la KSE Tg. Secuiesc din etapa a 10-a din C5. După o primă repriză echilibrată, oaspeții au deschis scorul la 11 minute de la reluare, prin Antal Barna, care a profitat de o eroare defensivă a gazdelor. „Urșii” au reușit să egaleze în minutul 76, prin Spătaru, care a șutat fără speranțe pentru portarul advers. Bucuria gazdelor a durat fix 30 de secunde, pentru că același Antal a readus echipa oaspete în avantaj cu un șut din afara careului, stabilind și scorul final. „Din păcate nu reușim să scăpăm de greșelile personale și asta ne costă. Este vorba de concentrare. Jucătorii trebuie să fie concentrați până până când fluieră arbitrul finalul meciului., Cum am spus, din păcate, iarăși greșelile personale ne costă”, a declarat antrenorul Vasile Tatarciuc. Kids Tâmpa va juca în runda următoare, vineri, în deplasare, cu Sepsi OSK 2.

ACS Kids Tâmpa – KSE Tg. Secuiesc 1-2

Au marcat: Spătaru (76)/Antal ( 56, 77)
ACS Kids Tâmpa Brașov: Câșlariu – Andrieș, Mihăilă, Potecu, Enache – Mitrică, Dima – Nechita (63 Spătaru), Moldovan, Moroie ( 78 Țolu) – D. Popa ( 46 Dumitraș)
Antrenori: Ciprian Anghel, Vasile Tatarciuc

Liga 3, seria 5, etapa 10

CS Blejoi – AFC Odorheiu Secuiesc 0-2,Cetate Râşnov – FC Pucioasa 1-1, Kids Tâmpa Braşov – KSE Târgu Secuiesc 1-2, CSO Plopeni – FC Hermannstadt II 0-0. Meciul SR Braşov – Sepsi OSK 2 se va disputa marți.
Clasament: 1. AFC Odorheiu Secuiesc 25p, 2. Sepsi OSK II 22p ( 9j), 3. FC Pucioasa 21p, 4. KSE Tg. Secuiesc 17p, 5.Cetate Râșnov 13p,.. 8. SR Brașov 8p (9j),9. CSO Plopeni 6p, 10.Kids Tâmpa 2p.