4.8 C
AcasăSportConcordia Chiajna -FC Brașov 2-1. Brașovenii au ajuns la patru înfrângeri consecutive...

Concordia Chiajna -FC Brașov 2-1. Brașovenii au ajuns la patru înfrângeri consecutive în Liga 2

FC Brașov a pierdut cu 2-1 meciul disputat astăzi, în deplasare, cu Concordia Chiajna. Brașovenii deschis scorul în minutul 6 prin Azzouzi, după un corner executat de Mihalcea, dar până la pauză ilfovenii au revenit și au marcat de două ori prin Nini Popescu și Voicu. Deși au dominat jocul în partea secundă, elevii lui Andrei Șanta nu au reușit sa – și creeze ocazii mari la poarta gazdelor. FC Brașov a ajuns la patru înfrângeri consecutive în campionat și menține pe locul 16 cu doar 9 puncte. De cealaltă parte, trupa lui Claudiu Niculescu a urcat pe locul 3 cu 26 de puncte.