2.6 C
AcasăSportLiga 3, etapa 9. ACS SR Brașov, eșec pe teren propriu cu...

Liga 3, etapa 9. ACS SR Brașov, eșec pe teren propriu cu KSE Tg. Secuiesc

ACS SR Brașov a pierdut meciul disputat astăzi, pe Tineretului, cu KSE Tg Secuiesc, scor 1-2 (0-1).
Jocul a fost echilibrat în primele 30 de minute, după care finalul primei reprize le-a aparținut oaspeților. Căucă în trei rânduri și Burlacu, cel care a respins de pe linia porții, s-au opus deschiderii scorului. Dominarea covasnenilor s-a concretizat în minutul 44, atunci când Antal a centrat în fața porții și Iordache a deviat neferit în propria poartă. Brașovenii au ieșit montați de la cabine și au reușit sa egaleze în minutul 55 prin Sergiu Șerban, cu un șut plasat la colțul lung de la circa 15 metri. Același Șerban a ratat o ocazie mare de a înscrie trei minute mai târziu, sut din 10 metri, dar mingea a trecut peste poartă. Antal i-a readus în avantaj pe cei de KSE Tg Secuiesc cu golul marcat în minutul 75. Până la final, Dragoș Sandu a ratat doua ocazii mari de a egala, Burlacu a cerut penalty, dar punctele rămân în contul covasnenilor.