10 C
AcasăSportSepsi OSK - FC Brașov 3-1. Ilyeș l-a bătut pe Surdu...

Sepsi OSK – FC Brașov 3-1. Ilyeș l-a bătut pe Surdu /Sburlea, gol și eliminare /Dublă Chunchukov din penalty

FC Brașov a pierdut cu 3-1 amicalul cu Sepsi OSK, disputat astăzi, pe terenul doi al moderne baze sportive a covăsnenilor. Jocul a fost alert, cu ocazii la ambele porți. Bărbuț a avut prima ocazie la poarta lui Mutu, dar portarul brașovean a reușit sa respingă. Replica brașovenilor a venit după un corner, dar Burlacu a trimis pe lângă. Roșu a marcat în minutul 25, dar reușita mijlocașului brașovean a fost golul a fost anulat pentru ofsaid. Sepsi a deschis scorul în minutul 38, atunci când Chunchukov a transformat un penalty acordat pentru un henț in careu făcut de Mitroi. În debutul părții secunde, Sepsi a controlat jocul, iar Golofca a dus scorul la 2-0 (55). Brașovenii au redus din diferența prin reușită lui Sburlea din minutul 65. Până la final, Garnita a fost salvat de transversală la șutul lui Aganovic, iar Chunchukov a marcat din penalti în minutul 90, după un fault în careu al lui Sburlea la Dumitrescu. Sburlea a primit al doilea galben și a fost eliminat.

Sepsi OSK – FC Brașov 3-1

Sepsi: Niczuly (46 Began) – Sousa (60 Ninaj) , Tincu, Mitrea, Stefanescu (46 Dumitrescu) – Dimitrov, Aganovic, Gonzales(46 Fofana) – Bărbuț (46 Achahbar), Chunchukov, Golofca (75 Bărbuț)
Antrenor : Robert Ilyeș
FC Brașov : Mutu (30 Cezar Lungu) – Burlacu, Gherghe, Sabău, Dumbravă – Leonte, V. Constantin – Drăgoi, Roșu, Mitroi – Iurcu
FC Brașov (repriza a doua) : Cezar Lungu (60 Garnita) – Sburlea, Motroc, Fustar, Panait (78 Cirstean) – Iorga, V. Constantin (58 Lascu) – H. Popa, Mihalcea, Negrean (78 Codrea) – Azzouzi
Antrenor : Romeo Surdu