6.2 C
AcasăSportACS Kids Tâmpa a cedat și la Blejoi

ACS Kids Tâmpa a cedat și la Blejoi

ACS Kids Tâmpa Brașov a pierdut, sâmbătă, cu 2-0 meciul disputat în deplasare cu CS Blejoi. Elevii lui Ciprian Anghel și Vasile Tatarciuc au avut o primă parte mai slabă, cu multe greșeli individuale pe faza defensivă. Lucru speculat de blejoieni, care a reușit să marcheze destul de repede prin Catană (11) și Enache (19). Brașovenii au reacționat în partea secundă în care au avut și câteva situații periculoase la poarta gazdelor, printre care și o minge trimisă în bară de Marian Kerekes. Fără efect pe tabelă. „Am început destul de bine jocul, dar în minutul 11 am făcut o greșeală și am luat gol. Apoi a venit foarte de repede și al doilea gol al gazdelor, astfel că nu am reușit să ne mai revenim. A doua repriză am început iar destul de bine, ne-am creat câteva ocazii, am avut și o bară, dar nu am putut să băgăm mingea în poartă și asta a fost soarta meciului. Noi pregătim în fiecare zi jocul care urmează, le explicăm băieților ce au de făcut în teren, facem tot ce este posibil ca să fie bine, dar nu reușim să spargem gheața și să obținem prima victorie în acest an. Sperăm ca ea să vină în runda următoare, acasă, cu Cetate Râșnov”, a declarat Ciprian Anghel. ACS Kids Tâmpa Brașov: Alexa – Andrieș, Cupu, Potecu, Enache – Mitrica, Dima – Zota (81 Grideanu), Dumitraș, Nechita (53 D. Popa) – Kerekes (72 Horjea).
ACS Kids Tâmpa rămâne pe ultimul loc în C5 cu doar 2 puncte, iar etapa viitoare va juca pe ICIM cu Cetate Râșnov.