6.7 C
AcasăSportLiga 3, etapa a 6-a. ACS SR Brașov, egal dramatic la Râșnov...

Liga 3, etapa a 6-a. ACS SR Brașov, egal dramatic la Râșnov / Burlacu a egalat în prelungiri

Cetate Râșnov și ACS SR Brașov au terminat la egalitate, scor 2-2. Rasnovenii au condus cu 2-0, dar brașovenii au revenit pe final și au egalat după autogolul lui Sorin Marin (72) și golul lui Cristi Burlacu (90+1). Prima repriză a fost controlată de elevii lui Petre Lucian, iar golul a venit în minutul 40 prin Babei, din 8 metri lateral dreapta, cu un șut la colțul scurt. Si în debutul părții secunde, tot rasnovenii au dominat jocul, iar Alupoaie și Staicu au ratat doua ocazii de a majora scorul. Staicu a reușit sa i scrie pentru 2-0, după un contraatac, în minutul 65. Brașovenii au reacționat și au reușit să reducă din diferența prin autogolul lui Sorin Marin care a deviat cu capul în propria poarta, după o lovitura liberă executată de Vlad Olteanu (72) Până la final s-a jucat pe contre, iar în prelungiri, Cristi Burlacu a reușit egalarea. Tot astăzi, Kids Tâmpa a pierdut cu 2-0 meciul disputat în deplasare cu CS Blejoi.