Liga 3, etapa 5. Cetate Râșnov, doar punct la Plopeni

Autor: Adi MARICA

l Petre Lucian este nemulțumit de rezultat
l Am dominat jocul de la un capăt la altul“, a spus antrenorul râșnovenilor

Cetate Râșnov a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1) meciul disputat, sâmbătă, în deplasare cu CSO Plopeni. Prahovenii au deschis scorul în minutul 20 prin R. Huza, dar Babei a restabilit egalitatea în minutul 35. Antrenorul Petre Lucian este nemulțumit de rezultat. „Am controlat meciul de la un capăt la altul. Am avut posesie peste 80% și am ratat ocazii mari. Din păcate suferim în continuare la finalizare“, a spus Petre Lucian. Etapa viitoare, Ce-tate Râșnov se va duela pe teren propriu cu A CS SR Brașov. Cetate Râșnov: Petrescu – Suciu, Poverlovici, David, S. Marin – Argăseală, Drugă (88 Dobre), Alupoaie – Lambrinoc (66 Dumitrovici, 90 Solăvăstru), Staicu (88 Mircescu), Babei (66 Vîrlan)