3.4 C
AcasăSportLiga 3, etapa 5. ACS SR Brașov a câștigat derbiul cu...

Liga 3, etapa 5. ACS SR Brașov a câștigat derbiul cu ACS Kids Tâmpa / Sergiu Șerban, decisiv

ACS SR Brașov a câștigat derbiul local cu ACS Kids Tâmpa Brașov, scor 1-0. Golul victoriei elevilor lui Robert Elek a fost marcat de Sergiu Șerban în minutul 39.
Cu un ritm de joc scăzut, prima repriză a fost săracă în ocazii la cele două porți. Dumitraș a ieșit la rampă în minutul 28 atunci când a scăpat singur cu Bogdan Căucă, iar portarul gazdelor a avut o intervenție de efect. Golul a venit în minutul 39, Cenk a centrat perfect de pe partea stânga, iar Sergiu Șerban a reluat cu capul din sase metri. În debutul părții secunde, cei de la Kids Tâmpa au fost mai periculoși și au ratat ocazii importante prin Zota și Nechita. Steagrii au echilibrat jocul și au avut șansa desprinderii prin Păduraru și Cenk. ACS SR Brașov leagă doua victorii consecutive, în timp ce Kids Tâmpa rămâne fără victorie în acest sezon.