5.8 C
AcasăSportLiga 3, etapa 4, rezultate | ACS SR Brașov și Cetate Râșnov,...

Liga 3, etapa 4, rezultate | ACS SR Brașov și Cetate Râșnov, primele victorii / Kids Tâmpa, doar un punct cu CSO Plopeni

ACS SR Brașov a dat lovitura la Blejoi, scor 2-1. Elevii lui Ioan Naghi și Robert Elek au obținut prima victorie a sezonului prin golurile marcate de Godri (24) și Sergiu Șerban (55). Pentru prahoveni a înscris Enache în minutul 30. Din minutul 64, brașovenii au jucat în inferioritate numerică, Avarvarei fiind eliminat. A fost victoria lui Bogdan Căucă, portarul brașovenilor fiind cel mai bun jucător de pe teren.”Sunt bucuros pentru baieti, au inteles ca fara spirit de sacrificiu nu se poate, azi ne bucuram, de maine ne gandim la meciul urmator! Stiam ce ne asteapta aici, dar baietii au reactionat pozitiv la tot ce am lucrat saptamana asta si au inteles ca trebuie sa si schimbe atitudinea! Incercam sa cream un grup, sa inchegam o echipa, avem multi tineri care trebuie sa demonstreze meci de meci ca isi doresc sa ajunga mai sus! Ii felicit din toata inima si sper sa intram pe o panta ascendenta de acum incolo!”, a spus Robert Elek. Tot astăzi, Cetate Râșnov s-a impus cu 1-0 în meciul de pe teren propriu cu FC Hermannstadt II. Golul victoriei echipei pregătite de Petre Lucian a fost marcat de Babei. În schimb, Kids Tâmpa Brașov a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe teren propriu cu CSO Plopeni, iar brașovenii rămân fără victorie în acest campionat.