17.2 C
AcasăSportLiga 3, etapa a 2-a. ACS SR Brașov, eșec dramatic cu...

Liga 3, etapa a 2-a. ACS SR Brașov, eșec dramatic cu FC Hermanstadt 2/Două goluri în prelungirile meciului

ACS SR Brașov a pierdut meciul disputat pe teren propriu cu FC Hermanstadt 2, scor 1-2.
Sibienii au început mai bine jocul, iar Jica a avut prima ocazie la poarta lui Căucă. Brașovenii au reacționat prin Cenk și Negotei, însă fără efect pe tabela. Cei de la Hermanstadt 2 au deschis scorul prin Buzan, care a transformat un penalty acordat pentru un fault al lui Dobrean la Călin Popescu (26). In partea secundă, sibienii au fost mai periculoși în ofensivă și au ratat ocazii importante la poarta lui Căucă prin Iaru și Călin Popescu. Brașovenii au dominat pe final, dar Iordache și Cenk nu au găsit spațiul porții din câțiva metri! Finalul a fost dramatic. Godri a reușit egalarea în minutul 90+2, după un corner executat de Iordache, dar sibienii au marcat golul victoriei în minutul 94 prin Lucian Buzan! ”Chiar dacă am egalat în minutul 92, nu meritam acel punct. Ar fi fost un punct mincinos și cred că ne-ar fi făcut mai rău. După această primă înfrângere sunt convins că vom reveni cu picioarele pe pământ”, a spus Tibi Ghioane. ACS SR Brașov rămâne cu un punct după primele doua etape din C5, iar etapa viitoare va juca în deplasare cu CSO Plopeni. Până atunci, brașovenii vor juca miercuri, pe Tineretului, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc în turul 4 al Cupei României.