10.3 C
AcasăSportACS SR Brașov a câștigat amicalul cu Sepsi OSK 2 / Cele...

ACS SR Brașov a câștigat amicalul cu Sepsi OSK 2 / Cele două echipe se vor întâlni în prima etapă din C5

ACS SR Brașov a câștigat cu 2-1 (0-1) meciul amical cu Sepsi OSK 2, disputat în această seară la Tărlungeni. Golurile victoriei echipei pregătite de Tibi Ghioane au fost marcate de Șerban 85 și Dragomir 87. Cei de la Sepsi 2, antrenați de Sandu Andrași, au deschis scorul prin Pall Kristof în minutul 40. Amicalul a fost unul cu ghinion pentru ambii portari brașoveni, Căucă și Balcan, care s-au accidentat în prima repriză. Poarta brașovenilor a fost apărată până la final de Lorant Menyhart, portarul de rezervă al oaspeților. ACS SR Brașov Brașov se vor întâlni și în prima etapă a campionatului Ligii a 3-a. Până atunci, SR Brașov va juca sâmbătă un meci amical la Zărnești cu echipa locală de Liga a 4-a, iar marți este programat meciul din turul 3 al Cupei României cu FC Brașov. Tot astăzi, într-un meci amical disputat la Ghimbav, formația locală Weidenbach (L4) s-a impus cu 6-0 în fața celor de la ACS Steagul Roșu Brașov (L4) cu golurile marcate de Dârstaru 10, Tudorie 16, Haidău 38, Bentu 49, 61 și Mara 72.