14.8 C
AcasăSportACS SR Brașov, eșec în primul amical cu ACSM Codlea

ACS SR Brașov, eșec în primul amical cu ACSM Codlea

ACS SR Braşov a pierdut primul amical al verii, scor 2-3, în meciul disputat, ieri, pe „Metrom“ cu ACSM Codlea (L4 Brașov). Golurile echipei brașovene antrenată de Tibi Ghioane au fost marcate de Cenk Firat şi Ștefan Răchişan dintr-un penalty obținut tot de el. Pentru ACSM Codlea, echipă antrenată de Ciprian Ursu, golurile victoriei au fost marcate de Ponci, Bărbășescu și Sterian. În prima repriză, la scorul de 0-2, Cenk Firat a ratat un penalty. ACS SR Brașov: Căucă- Dârstar, Godri, Plumb, Brujan, Negotei – Iordache, Burlacu, Kovacs – Răchișan – Cenk. După pauză, Tibi Ghioane a rulat toți jucătorii. ACSM Codlea: Mitroi – Crețulescu, Tița, Oprea, Amariei – Stan, Moașa, Pencea – Pușcașu, Bărbășescu, Ponci. În partea secundă, Ursu a rulat toți jucătorii. La meci au asistat circa 200 de suporteri. Următorul amical al celor de la ACS SR Braşov este programat, miercuri, de la ora 19.00, la Vulcan, cu formaţia de Liga a 4-a, Internațional Brașov.