12.4 C
AcasăSportOlimpic Zărnești, la un pas de surpriză în meciul cu CS Mioveni

Olimpic Zărnești, la un pas de surpriză în meciul cu CS Mioveni

În primul amical al verii, Olimpic Zărnești (L4 Brașov), echipă antrenată de Mihai Stere, a fost învinsă, cu 2-1, sâmbătă, de CS Mioveni, formație nou- promovată în Liga 1. Cu doar un antrenament efectuat săptămâna trecută, zărneștenii au fost la un pas de un rezultat mare contra echipei de Liga 1.În partida de la Zărnești, la pauză a fost egal 0-0. După pauză, Bogdan Rusu a deschis scorul în minutul 63, dar gazdele au egalat rapid cu golul lui „Piciu“ Șerban din minutul 65. Italianul Massaro a adus victoria echipei lui Alexandru Pelici cu golul marcat în prelungirile meciului.

Olimpic Zărnești – CS Mioveni 1-2

Olimpic Zărnești: Mihok -Berloiu, I. Șerban, Căldarea, Albu – Nicodim, Mielușoiu, Micliș, Moroșanu – Grideanu, Dascălu. Au mai jucat:Tuțu, Pricop, Saragea, Lazăr, Chita, Drăghici, Kovacs, Danciu.
Antrenor: Mihai Stere
CS Mioveni: Ducan – Oancea, Balaur, Iacob, Burnea – Vereș, Panait – Coșereanu, Dat, Călin (30 Ciucureanu) – Blănaru. În partea secundă au jucat : Sima – Scarlatache, Gherghe, Garutti, Șerban – Chindriș, Toma – Rădescu, Massaro, Ciucureanu (60 Manole) – Rusu.
Antrenor: Alexandru Pelici