12.5 C
Braşov
AcasăSportItalia – Turcia, primul joc: EURO 2020 | Programul meciurilor

Italia – Turcia, primul joc: EURO 2020 | Programul meciurilor

l Turneul final al Campionatului European se dispută în perioada 11 iunie – 11 iulie, iar patru meciuri vor fi organizate la Bucureşti

Meciul de deschidere al EURO 2020 va fi cel dintre Italia şi Turcia,  astăzi,11 iunie, pe Stadio Olimpico din Roma. Finala turneului va avea loc la Londra, pe Wembley. Austria, Ucraina şi Macedonia de Nord vor evolua pe Arena Naţională, în cadrul Grupei C. Pe lângă trei meciuri din faza grupelor, Bucureştiul va fi şi gazda unui joc din optimile de finală. Toate meciurile vor fi transmise de PRO TV și PRO X

Grupele EURO 2020

Grupa A (Roma şi Baku): Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia
Grupa B (Copenhaga şi Sankt Petersburg): Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia
Grupa C (Amsterdam şi Bucureşti): Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
Grupa D (Londra şi Glasgow): Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia
Grupa E (Sevilla şi Sankt Petersburg): Spania, Suedia, Polonia, Slovacia
Grupa F (Munchen şi Budapesta): Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania

EURO 2020 | Meciurile din grupe

Vineri 11 iunie
Turcia – Italia (22:00, Roma, Grupa A)
Sâmbătă 12 iunie
Ţara Galilor – Elveţia (16:00, Baku, Grupa A)
Danemarca – Finlanda (19:00, Copenhaga, Grupa B)
Belgia – Rusia (22:00, St Petersburg, Grupa B)
Duminică 13 iunie
Anglia – Croaţia (16:00, Londra, Grupa D)
Austria – Macedonia de Nord (19:00, Bucureşti, Grupa C)
Olanda – Ucraina (22:00, Amsterdam, Grupa C)
Luni 14 iunie
Scoţia – Cehia (16:00, Glasgow, Grupa D)
Polonia – Slovacia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
Spania – Suedia (22:00, Sevilla, Grupa E)
Marţi 15 iunie
Ungaria – Portugalia (19:00, Budapesta, Grupa F)
Franţa – Germania (22:00, Munchen, Grupa F)
Miercuri 16 iunie
Finlanda – Rusia (16:00, St Petersburg, Grupa B)
Turcia – Ţara Galilor (19:00, Baku,Grupa A)
Italia – Elveţia (22:00, Roma, Grupa A)
Joi 17 iunie
Ucraina – Macedonia de Nord (16:00, Bucureşti, Grupa C)
Danemarca – Belgia (19:00, Copenhaga, Grupa B)
Olanda – Austria (22:00, Amsterdam, Grupa C)
Vineri 18 iunie
Suedia – Slovacia (16:00, St Petersburg, Grupa E)
Croaţia – Cehia (19:00, Glasgow, Grupa D)
Anglia – Scoţia (22:00, Londra, Grupa D)
Sâmbătă 19 mai
Ungaria – Franţa (16:00, Budapesta, Grupa F)
Portugalia – Germania (19:00, Munchen, Grupa F)
Spania – Polonia (22:00, Sevilla, Grupa E)
Duminică 20 iunie
Italia – Ţara Galilor (19:00, Roma, Grupa A)
Elveţia – Turcia (19:00, Baku, Grupa A)
Luni 21 iunie
Macedonia de Nord – Olanda (19:00, Amsterdam, Grupa C)
Ucraina – Austria (19:00, Bucureşti, Grupa C)
Rusia – Danemarca (22:00, Copenhaga, Grupa B)
Finlanda – Belgia (22:00, St Petersburg, Grupa B)
Marţi 22 iunie
Cehia – Anglia (22:00, Londra, Grupa D)
Croaţia – Scoţia (22:00, Glasgow, Grupa D)
Miercuri 23 iunie
Slovacia – Spania (19:00, Sevilla, Grupa E)
Suedia – Polonia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
Germania – Ungaria (22:00, Munchen, Grupa F)
Portugalia – Franţa (22:00, Budapesta, Grupa F)

EURO 2020 | Optimi de finală:

Sâmbătă 26 iunie
1: 2A – 2B (19:00, Amsterdam)
2: 1A – 2C (21:00, Londra)
Duminică 27 iunie
3: 1C – 3D/E/F (19:00, Budapesta)
4: 1B – 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)
Luni 28 iunie
5: 2D – 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F – 3A/B/C (22:00, Bucureşti)
Marţi 29 iunie
7: 1D – 2F (19:00, Londra)
8: 1E – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

EURO 2020 | Sferturi de finală

Vineri 2 iulie
sfert 1: câştigătoarea optimii de finală 6 – câştigătoarea optimii de finală 5 (19:00, St Petersburg)
sfert 2: câştigătoarea optimii de finală 4 – câştigătoarea optimii de finală 2 (22:00, Munchen)
Sâmbătă 3 iulie
sfert 3: câştigătoarea optimii de finală 3 – câştigătoarea optimii de finală 1 (19:00, Baku)
sfert 4: câștigătoarea optimii de finală 8 – câştigătoarea optimii de finală 7 (22:00, Roma)

EURO 2020 | Semifinale

Marţi 6 iulie
semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 – câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)
Miercuri 7 iulie
semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 – câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)

EURO 2020 | Finala

Duminică 11 iulie
câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Cele mai populare

spot_img

COMENTARII RECENTE