5.8 C
AcasăSportBaraj, Liga 2. Corona Brașov, retur cu emoții cu Vedița Colonești ...

Baraj, Liga 2. Corona Brașov, retur cu emoții cu Vedița Colonești /Brașovul are echipă în Liga 2

Corona Brașov a promovat în Liga 2 dupa ce a câștigat și returul barajului cu Vedița Colonești. După 2-1 la Colonesti, brașovenii s-au impus astăzi cu 1-0, gratie golului marcat de Roșu (73).
După 30 de minute în care cele doua echipe s-au anihilat reciproc, oltenii au fost mai curajoși și au avut trei ocazii mari de gol prin Dalu (bară) și o reluare acrobatic din câțiva metri, dar și prin Trusecu (cap din sase metri, dar Mutu a respins). Brașovenii au reacționat abia pe finalul primei reprize prin Dumbravă, dar portarul oaspeților a reușit sa respingă. Oltenii au pus probleme și în startul reprizei secunde când au pus presiune pe careul lui Mutu.
Corona a reacționat abia în minutul 69, atunci când Boția nu a nimerit spațiul porții din câțiva metri! Finalul s-a juca pe contre. Dicu a ratat singur cu Mutu, iar Roșu a adus liniștea în tabăra gazdelor în minutul 73, servit ideal de Dragoi.
La meci au asistat circa 500 de spectatori, iar la oficiala au fost prezente nume mari ale fotbalului brașovean.