8 C
AcasăSportMeciurile tur ale barajului de promovare/menţinere în Liga 3. ACS Kids Tâmpa...

Meciurile tur ale barajului de promovare/menţinere în Liga 3. ACS Kids Tâmpa Brașov, victorie în prelungiri cu AFC Băbeni / ACSM Codlea, eșec la Chiajna

ACS Kids Tâmpa Brașov Brașov a avut parte de un meci extrem de greu la Orlesti cu AFC Băbeni, campioana Ligii a 4-a Vâlcea în prima manșă a barajului pentru Liga 3. Brașovenii s-a impus cu 4-3 cu două goluri marcate în prelungirile meciului! Vâlcenii au condus cu 1-0 și 3-1, dar brașovenii nu au cedat și au reușit în final sa câștige prima manșă a barajului. Pentru Kids Tâmpa au marcat Antone, Mureșan, Tehnica și Moroie. ” A fost un meci de infarct. Am început crispat, am luat și niște goluri usoare, dar e important ca am reușit sa revenim și sa câștigăm. Avem un moral bun pentru jocul retur, de acasă, și asta e cel mai important. Îi felicit pe jucători pentru modul în care au luptat. Sperăm să a obținem și în retur un rezultat la fel de bun, care sa ne asigure rămânerea în Liga a 3-a”, a declarat Ciprian Anghel, unul dintre antrenorii lui ACS Kids Tâmpa Brașov. Tot astazi, ACSM Codlea, campioana Ligii a 4-a Brașov, a pierdut, în deplasare, cu scorul de 3-1 meciul tur al barajului cu Concordia Chiajna 2 (L3). Golul echipei antrenate de Ciprian Ursu a fost marcat de Vasile Oprea. Meciurile retur se vor disputa pe 23 mai.