20.4 C
AcasăSportFinala LNHG încă se joacă! Corona Brașov a câştigat meciul trei cu...

Finala LNHG încă se joacă! Corona Brașov a câştigat meciul trei cu SC Miercurea Ciuc . Este 2-1 la general pentru ciucani

Corona Brașov a a câştigat meciul trei al finalei LNHG cu SC Miercurea Ciuc, În meciul disputat în această seara, la Miercurea Ciuc, lupii s-au impus cu 6-5. Ciucanii au condus cu 3-0 după prima repriza, dar brașovenii au revenit incredibil în repriza secunda pe care au câștigat-o cu 5-1! În ultima repriză, încheiată la egalitate, 1-1, golul lui Fowlie s-a dovedit decis pentru prima victorie a Coronei în finala LNHG. Pentru Corona in meciul de astăzi au marcat:
Carlson (26’40”, 32’27”), Fowlie (30’10”, 55’35”), McFadden (31’31”) și Valchar (37’54”). După primele trei meciuri ale finalei LNHG, SC Miercurea Ciuc conduce la general cu 2-1. Meciul 4 al finalei este programat, marți, de la ora 18.30, la Miercurea Ciuc.