5.6 C
AcasăSportLiga 4 Brașov. ACSM Codlea a învins Colțea și este tot mai...

Liga 4 Brașov. ACSM Codlea a învins Colțea și este tot mai aproape de barajul pentru Liga3

În primul meci al play-off-ul Ligii a 4-a Brașov, ACSM Codlea s-a impus, astăzi, la Ghimbav, cu scorul de 1-0 (1-0) în meciul cu Colțea Brașov. Golul victoriei codlenilor a fost marcat de Răzvan Tița în minutul 37. Cu acest succes, ACSM Codlea, echipă antrenată de Ciprian Ursu, este cu un pas la barajul de promovare în Liga 3. ACSM Codlea va mai juca două meciuri în acest play-off cu ACS Steagu Roșu Brașov și Olimpic Zărnești. Tot astăzi, ACS Steagu Roșu Brașov a câștigat cu 2-1 meciul cu Olimpic Zărnești contând pentru prima etapă a play-off-ului. Toate cele trei goluri ale meciului de la Ghimbav au fost marcate din penaltiuri! Ciprian Pricop a deschis scorul în minutul
35, dar brașovenii au revenit și au obținut victoria gratie dublei lui Marius Nazare (43 și 90+1)!