23.5 C
AcasăSportLiga 3. ACS SR Brașov a ratat victoria în prelungiri în meciul...

Liga 3. ACS SR Brașov a ratat victoria în prelungiri în meciul cu Corona! Tensiune la finalul meciului

ACS SR Brașov a terminat la egalitate derbiul brașovean cu Corona Brașov, scor 1-1 și a revenit pe locul doi ce asigura prezenta la baraj. Elevii lui Liviu Nicolae au deschis scorul prin Cenk Firat, după o gafă a portarului Ciuperceanu (44). Corona a egalat în prelungirile meciului atunci când Alin Damian a transformat un penalti obținut de Cristescu. Meciul a fost unul liniștit, fără încrâncenare, asta până la final, atunci când nervii jucătorilor au cedat, iar la oficială, din ambele tabere au fost ceva dispute verbale. La meci au asistat și primarul Allen Coliban, alături de viceprimarii Flavia Boghiu și Sebastian Rusu. În ultima etapă a campionatului, ACS SR Brașov va juca, în deplasare, cu Sepsi OSK 2, iar Corona va întâlni pe Kids Tâmpa.

Liga 3, Seria a 5-a, etapa a 17-a

ACS Kids Tâmpa – CS Blejoi 0-1
Odorheiu Secuiesc – Cetate Râșnov 3-0
ACS SR Brașov – Corona 1-1
KSE Tg. Secuiesc – Astra II 1-4
CSO Plopeni – Sepsi OSK II 3-2

Clasament C5:1. Corona 43p, 2. SR Brașov 27p, 3. CS Blejoi 27p, 4. CSO Plopeni 24p, 5.Sepsi II 23p, 6. Astra II 23p, 7. Odorheiu Secuiesc 22p, 8. Râșnov 21p, 9. KSE 21p, 10. Tâmpa 9p