10.3 C
AcasăSportVasile Tatarciuc, mâhnit după ce Kids Tâmpa Brașov a pierdut meciul cu...

Vasile Tatarciuc, mâhnit după ce Kids Tâmpa Brașov a pierdut meciul cu Astra 2

În ultimul meci al etapei a 15-a din C5, ACS Kids Tâmpa Brașov a fost învinsă, ieri, de Astra 2, pe stadionul Tineretului, scor 1-3 (0-2). Golurile victoriei celor de la Astra au fost marcate de Zaharia (12, 31) și A. Fatai (69), iar golul de onoare al brașovenilor a fost înscris de Răzvan Ionescu (82). „Din păcate, fotbalul de joacă pe goluri. Am început meciul bine, am avut 5 situații în prima repriză, dar nu am reușit sa concretizăm. Ei au avut 2 ocazii și ne-au dat 2 goluri! Repriza a doua am dominat-o, dar iar am luat un gol la singura lor fază de atac. Așa e, plătim tribut tinereții. Sperăm sa obținem cât mai multe puncte în cele 4 meciuri pe care le mai avem de disputat’’, a spus Vasile Tatarciuc, unul dintre antrenorii echipei brașovene.
Kids Tâmpa: Câșlariu – Crișan, Mihăilă, Tolu, Enache – Marin (63 Moroaie), Moldovan – Tehnica (46 D. Popa), Kerekeș (78 Ionescu), Antone – Mureșan (63 Spătaru).
Marți, Kids Tâmpa Brașov va juca restanța din etapa a 12-a cu AFC Odorheiu Secuiesc.