11.9 C
AcasăSportLiga 3. ACS SR Brașov, pas greșit cu KSE Tg. Secuiesc /...

Liga 3. ACS SR Brașov, pas greșit cu KSE Tg. Secuiesc / Cetate Râșnov, victorie cu Sepsi OSK 2

ACS SR Brașov a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat astăzi, pe stadionul Tineretului, cu KSE Tg. Secuiesc. Brașovenii au deschis scorul în minutul 4 prin Robert Elek, dar covăsnenii au plecat de la Brașov cu punct după reușita lui Kanyo din minutul 50. Tot astăzi, Cetate Râșnov s-a impus cu 3-1 în meciul disputat pe teren propriu cu Sepsi OSK2. Golurile victoriei echipei pregătite de Petre Lucian au fost marcate de Coman, Afrăsinei și Mariean (pen).

ACS Kids Tâmpa Brașov – Astra 2, ora 14.00
Clasament C5. 1. Corona Brașov 39p , 2. CS Blejoi 24p, 3. ACS SR Brașov 23p, 4. CSO Plopeni 21p, 5. Sepsi OSK II 20p , 6. Astra II 17p, 7. Cetate Râșnov 18p, 8. KSE Tg. Secuiesc 18p, 9. AFC Odorheiu Secuiesc 16p (14j), 10. ACS Kids Tâmpa 9p (13j).