-4.8 C
AcasăSportLiga 3.Kids Tâmpa a furnizat surpriza sezonului în C5: victorie cu ACS...

Liga 3.Kids Tâmpa a furnizat surpriza sezonului în C5: victorie cu ACS SR Brașov!

ACS Kids Tâmpa Brașov, ultima clasată din C5, a furnizat surpriza sezonului. Elevii lui Ciprian Anghel au câștigat derbiul brașovean cu ACS SR Brașov, scor 3-2, prin golurile marcate de Antone, Kerestes și Spătaru.
Cei de la Kids Tâmpa au deschis scorul în minutul 20 prin Nicolas Antone după o degajare a portarului Cristi Câșlariu. Elevii lui Liviu Nicolae au egalat repede, prin Dragoș Sandu, servit ideal de Horia Popa (25). La pauză, cei de la Kids Tâmpa au întrat în avantaj prin golul lui Marian Kerekes, din pasa lui Moroie (43). In partea secundă, jocul a fost pe contre, iar echilibrul s-a rupt în minutul 70 atunci când Edi Rența a fost eliminat pentru un fault la Kerekes. Până la final, Dan Spătaru a majorat avantajul gazdelor cu un șut fabulos de la circa 25 de metri! Pe final, Răzvan Zota a fost și el eliminat pentru un fault la Marius Savu, iar Horia Popa a redus din diferența în minutul 89.

KSE Tg. Secuiesc – CSO Plopeni 1-0
Clasament: 1. Corona 35p (13j), 2. CS Blejoi 23p, 3. ACS SR Brașov 22p…7. Cetate Râșnov 15p…10. ACS Kids Tâmpa Brașov 9p.