5.8 C
Braşov
AcasăSportLiga 2. Programul etapelor din play-off și play-out

Liga 2. Programul etapelor din play-off și play-out

Asttăzi, la sediul FRF, a fost stabilit programul play-off-ului pentru promovarea în Liga 1, dar și programul celor două grupe de play-out din Liga 2.

Program play-off Liga 2 (tur)

Etapa 1 play-off:

CS Mioveni – FC U Craiova
Csikszereda – Rapid
Dunărea Călărași – ASU Poli
Etapa 2 play-off:

FC U Craiova – ASU Poli
Rapid – Dunărea Călărași
CS Mioveni – Csikszereda
Etapa 3 play-off:

Csikszereda – FC U Craiova
Dunărea Călărași – CS Mioveni
ASU Poli – Rapid
Etapa 4 play-off:

FC U Craiova – Rapid
CS Mioveni – ASU Poli
Csikszereda – Dunărea Călărași

Etapa 5 play-off:

Dunărea Călărași – FC U Craiova
ASU Poli – Csikszereda
Rapid – CS Mioveni
În faza play-off-ului se va intra cu toate punctele acumulate în sezonul regular, iar programul celor zece etape din play-off va fi următorul:
Etapa 1 – 3 aprilie 2021, Etapa 2 – 10 aprilie 2021, Etapa 3 – 14 aprilie 2021, Etapa 4 – 17 aprilie 2021, Etapa 5 – 24 aprilie 2021,Etapa 6 – 30 aprilie 2021, Etapa 7 – 8 mai 2021, Etapa 8 – 12 mai 2021, Etapa 9 – 15 mai 2021,Etapa 10 – 22 mai 2021

Program play-out Liga 2
Grupa A: Farul, Metaloglobus, U Cluj, Comuna Recea, Ripensia, Slatina, Pandurii
Grupa B: Viitorul Tg. Jiu, Petrolul, Gloria Buzău, Chiajna, Unirea Slobozia, CSM Reșița, Aerostar Bacău

Etapa 1 play-out, grupa A:

Metaloglobus stă
Farul – Ripensia
Comuna Recea – Pandurii Tg. Jiu
CSM Slatina – U Cluj
Etapa 2 play-out, grupa A:

Pandurii – CSM Slatina
Ripensia – Comuna Recea
Metaloglobus – Farul
U Cluj stă.
Etapa 3 play-out, grupa A:

Comuna Recea – Metaloglobus
CSM Slatina – Ripensia
U Cluj – Pandurii
Farul stă.
Etapa 4 play-out, grupa A:

Ripensia – U Cluj
Metaloglobus – CSM Slatina
Farul – Comuna Recea
Pandurii stă.
Etapa 5 play-out, grupa A:

CSM Slatina – Farul
U Cluj – Metaloglobus
Pandurii – Ripensia
Comuna Recea stă.
Etapa 6 play-out, grupa A:

Metaloglobus – Pandurii
Farul – U Cluj
Comuna Recea – CSM Slatina
Ripensia stă
Etapa 7 play-out, grupa A:

U Cluj – Comuna Recea
Pandurii – Farul
Ripensia – Metaloglobus
CSM Slatina stă.
Etapa 1 play-out, grupa B:

Aerostar Bacău stă
CSM Reșița – Petrolul
Concordia – Unirea Slobozia
Viitorul Pandurii – Gloria Buzău
Etapa 2 play-out, grupa B:

Gloria Buzău stă
Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii
Petrolul – Concordia
Aerostar Bacău – CSM Reșița
Etapa 3 play-out, grupa B:

CSM Reșița stă
Concordia – Aerostar Bacău
Viitorul Pandurii – Petrolul
Gloria Buzău – Unirea Slobozia
Etapa 4 play-out, grupa B:

Unirea Slobozia stă
Petrolul – Gloria Buzău
Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii
CSM Reșița – Concordia
Etapa 5 play-out, grupa B:

Concordia stă
Viitorul Pandurii – CSM Reșița
Gloria Buzău – Aerostar Bacău
Unirea Slobozia – Petrolul
Etapa 6 play-out, grupa B:

Petrolul stă
Aerostar Bacău – Unirea Slobozia
CSM Reșița – Gloria Buzău
Concordia – Viitorul Pandurii
Etapa 7 play-out, grupa B:

Viitorul Pandurii stă
Gloria Buzău – Concordia
Unirea Slobozia – CSM Reșița
Petrolul – Aerostar Bacău

Date disputare play-out Liga 2:
Etapa 1 – 3 aprilie 2021, Etapa 2 – 10 aprilie 2021,Etapa 3 – 14 aprilie 2021 ,Etapa 4 – 17 aprilie 2021 ,Etapa 5 – 24 aprilie 2021,Etapa 6 – 30 aprilie 2021,Etapa 7 – 8 mai 2021

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Cele mai populare

spot_img

COMENTARII RECENTE

Blogar solidar cu boschetarul roman de pretutindeni on Primarul din Făgăraș a ”boicotat” începutul anului școlar
Cel mai titrat și apreciat Blogger european thc on Primarul Făgăraşului cere excluderea a 10 membri din Consiliul Local
Cel mai titrat și apreciat Blogger european thc on Primarul Făgăraşului cere excluderea a 10 membri din Consiliul Local
blogger most sustainable most ecologic on Ziua Limbii Române