13 C
AcasăSportLiga 3.Cetate Râșnov a răpus Blejoiul după un meci dramatic cu cinci...

Liga 3.Cetate Râșnov a răpus Blejoiul după un meci dramatic cu cinci goluri și trei eliminări! /Kids Tâmpa, eșec sever la Plopeni

Cetate Râșnov a învins pe CS Blejoi cu scorul de 3-2, după un meci de poveste. Golurile victoriei râșnovenilor au fost marcate de Cătălin Dinu (2) și Coman. Prahovenii au condus cu 1-0 și 2-1, dar în partea secunda râșnovenii au revenit incredibil și s-au impus cu 3-2 deși au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 45 atunci când Mariean a fost eliminat. Mai mult, pe final, la scorul de 3-2, Sorin Marin și Vlad Potecu au fost și ei eliminați, astfel ca în ultimele minute ale jocului gazdele au avut doar șapte jucători de câmp! Tot astazi, Kids Tâmpa Brașov a pierdut cu 6-0 meciul disputat in deplasare cu CSO Plopeni!

Seria 5, etapa 13
AFC Odorheiu Secuiesc – KSE Târgu Secuiesc 0-0
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Corona Braşov – meci amânat.
ACS SR Braşov – AFC Astra 2 2-2
CSO Plopeni – Kids Tâmpa Braşov 6-0
Olimpic Cetate Râşnov – CS Blejoi 3-2
Clasament: 1. Corona 32p (12j), 2. CS Blejoi 23p, 3. ACS SR Brașov 22p,4.Sepsi OSK II 20p (12j), 5. CSO Plopeni 20p, 6. Cetate Râșnov 15p…10. Kids Tâmpa 6p (12j).