19.3 C
Braşov
AcasăSportDoliu în sportul brașovean. S-a stins din viață armurierul Constantin Tiana...

Doliu în sportul brașovean. S-a stins din viață armurierul Constantin Tiana /„ Drum lin spre cer, domnule Tiana!”

O nouă veste tristă a lovit sportul brașovean. Costel Tiana, armurier la sectia de scrima a Coronei, a pierdut lupta cu COVID 19. Avea 71 de ani. „Colegul nostru Costel Tiana, armurier la secția de scrima a clubului nostru, a pierdut lupta cu virusul care ne-a schimbat tuturor viața. Clubul nostru a pierdut un profesionist care a fost o viața alături de scrima brașoveană, pe care a iubit-o atât de mult.
Drum lin spre cer, domnule Tiana! Condoleanțe familiei îndurerate”, este anunțul clubului brașovean. Și FR de Scrimă deplânge dispariția lui Costel Tiana. „Floretist la Dinamo Brașov, club pentru care a activat încă de la înființare, dl Tiana a fost atașat valorilor pe care scrima i le-a transmis și a rămas dedicat fenomenului până în ultima clipă a vieții. Fie că a activat ca armurier pentru Tractorul Brașov, Liceul Sportiv sau, recent, pentru Corona Brașov, acesta a ajutat generații întregi de scrimeri din orașul de sub Tâmpa să facă performanță.
Dumnezeu să îl odihnească! Federația Română de Scrimă transmite condoleanțe familiei!”, notează FRS.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Cele mai populare

spot_img

COMENTARII RECENTE

Blogar solidar cu boschetarul roman de pretutindeni on Primarul din Făgăraș a ”boicotat” începutul anului școlar
Cel mai titrat și apreciat Blogger european thc on Primarul Făgăraşului cere excluderea a 10 membri din Consiliul Local
Cel mai titrat și apreciat Blogger european thc on Primarul Făgăraşului cere excluderea a 10 membri din Consiliul Local
blogger most sustainable most ecologic on Ziua Limbii Române