6.3 C
AcasăSportLiga 3. Corona Brașov, victorie la Buftea, 1-0 cu satelitul Astrei, deși...

Liga 3. Corona Brașov, victorie la Buftea, 1-0 cu satelitul Astrei, deși a jucat o repriză în 10 oameni

Corona Brașov s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0) în meciul disputat astăzi, la Buftea, cu Astra 2, contând pentru etapa a 12-a din C5. Golul victoriei brașovenilor a fost marcat de Radu Linguraru din minutul 67 după o acțiune personală. Încă din finalul primei reprize, Cosmin Stăncuțu (Corona) a fost eliminat eliminat pentru două cartonașe galbene (42). Deși au jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică, elevii lui Călin Moldovan s-au apărat organizat, iar Mutu a închis poarta cu câteva intervenții sigure.

Liga 3, Seria a 5-a, etapa a 12-a

Vineri:
Astra 2 – Corona 0-1
Sâmbătă
ACS SR Brașov – CSO Plopeni, ora 14.00 (stad. Tineretului)
ACS Kids Tâmpa – AFC Odorheiu Secuiesc, ora 15.00 (stad. ICIM)
CS Blejoi – Sepsi OSK 2, ora 15.00
KSE Tg. Secuiesc – Cetate Râșnov, ora 15.00
Clasament: 1. Corona 32p (12j), 2. CS Blejoi 23p (11j), 3. ACS SR Brașov 18p (11j)….9. Cetate Râșnov 9p, 10. Kids Tâmpa 6p.