12.4 C
AcasăSportRezultatele meciurilor amicale ale echipelor brașovene

Rezultatele meciurilor amicale ale echipelor brașovene

Toate cele patru echipe brașovene de Liga a 3-a, Corona, ACS SR Brașov, Kids Tâmpa și Cetate Râșnov, au disputat astăzi meciuri de pregătire. Cetate Râșnov a terminat la egalitate, meciul amical disputat la Tărlungeni, 1-1 cu ACS Steagu Roșu Brașov (L4 Brașov). Râșnovenii au deschis scorul cu golul lui Lascu dar, până la pauză, echipa antrenată de Ionuț Mitroi a restabilit egalitatea prin reușita lui Hălăucă.
Corona Brașov s-a impus lejer în meciul cu ACS Kids Tâmpa disputat pe terenul sintetic de la ICIM, scor 6-0 (3-0). Golurile echipei pregătite de Călin Moldovan au fost marcate de Rusu, Alin Damian, Boția, Roșu (2) și Cristescu. Tot astăzi, ACS SR Brașov a pierdut meciul amical disputat pe terenul sintetic de la Tărlungeni, scor 0-2 (0-1) cu Ceahlăul Piatra Neamț. Golurile victoriei nemțenilor au fost marcat de Mihalache, în minutul 32, din penalty și Mateiciuc 85. Robert Elek a debutat la ACS SR Brașov, experimentatul atacant intrând la pauză în locul lui Cenk. Olimpic Zărnești și ACS Prejmer au jucat astăzi un meci amical pe terenul prejmerenilor. Cele două echipe de Liga a 4-a au oferit un meci spectaculos, cu 8 goluri, încheiat cu victoria zărneștenilor cu scorul de 5-3.