15.2 C
AcasăSportDaniel Isăilă, meci nebun cu Al Jazira în Emiratele Arabe Unite: ...

Daniel Isăilă, meci nebun cu Al Jazira în Emiratele Arabe Unite: „A fost o nebunie de meci“

În derbiul etapei a 17-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite, Bani Yas (locul 3), echipă antrenată de brașoveanul Daniel Isăilă, a terminat la egalitate, joi seara, scor 3-3, meciul disputat în deplasare cu Al Jazira (locul 2). Isăilă fost suspendat pentru acest meci, pentru că runda trecută a fost trimis în tribune pentru proteste la adresa arbitrajului. Al Jazira a condus cu 2-0 după doar 15 minute de joc, dar Bani Yas a redus din diferență înainte de pauză. În debutul părții secunde, elevii lui Isăilă au revenit incredibil și au marcat de două ori. Finalul meciului a fost unul interzis cardiacilor. Al Jazira a avut trei goluri anulate de VAR pentru ofsaid, iar în minutul 93 au ratat un penalty! Meciul s-a încheiat la egalitate, 3-3, pentru că gazdele au marcat în minutul 94! „A fost o nebunie de meci. Nimeni nu ne dădea nicio șansă în acest joc. Al Jazira este o echipă bună, dinamică, cu jucători de calitate. La 3-2 pentru noi am ratat două șanse mari de a ne desprinde decisiv. Cei de aici sunt încântați de jocul echipei, dar greul abia acum începe pentru că este mai greu să te menții în top“, a spus Isăilă pentru Monitorul Expres.